Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda yaptığı konuşmasında taşeron işçilere yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

16 Nisan günü anayasa değişikliği için gidilecek olan referandum öncesi çalışmalarına devam eden Kılıçdaroğlu, katıldığı programda hayır oyu istedi. Taşeron işçi açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, milletvekili sayısının arttığını da belirterek şu açıklamaları yaptı:

”Bir de milletvekili sayısı 600’e çıkarılıyor. Hangi gerekçeyle, niye 600? Sadece kendilerine ikbal hazırlamıyorlar. Çocuklarına da ikbal hazırlıyorlar. Sizin çocuklarınız El Bab’da, ülkenin sınırlarında terörle mücadelede şehit olacak. O Ankara’daki beylerin çocukları, milletvekili olacak, ömür boyu askerden muaf olacaklar ve milletvekilliğinden emekli olacaklar. Çiftçinin, emeklinin, memurun, dar gelirlinin, bakkalın, esnafın çocukları milletvekili olmayacak. 16 Nisan’da sandığı gideceğiz. Her işimizi bırakıp sandığı gideceğiz. Demokrasiyi savunan herkesin sandığa gitmesi lazım. Sandıktan hayır çıkarsa, kaos çıkar diyorlar. Cumhurbaşkanı, başbakan parlamento yerinde olacak. Niye kaos çıksın ki? Her tarafta evet yazıyor da, vatandaşa niye evet diyeceklerini söylemiyorlar. Vatandaşa gelip, anayasa değişikliğinin ne getireceğini söylemeliler. İşsizlik olmayacak mı? Böyle bir madde yok. Ekonomi düze mi çıkacak? Öyle bir madde yok. Kendilerine ikbal hazırlıyorlar. Sandıktan hayır çıkmazsa, hesabını, çocuklarınıza, torunlarınıza veremezsiniz. Şimdi 80 milyon, bu ülkenin adaleti, geleceği için hayır diyelim. Her birimizin sorumluluğu var. Herkese anlatmak zorundayız. 1 milyonun üzerinde taşeron işçi var. Bu değişiklik, taşeronların sorununu çözüyor mu? Hayır. Bu işçi sendikalarından niye bir ses çıkmıyor? Yani işçinin hakkını bir tek ben mi savunacağım? İşçi kardeşlerime sesleniyorum, kıdem tazminatının güvencesi bir kişinin emrinde mi olsun? Yoksa meclisin güvencesinde mi olsun? Eğer ben bir kişinin emrinde olsun istiyorum, diyorsan, gidip evet verirsin. Ancak o zaman asgari ücretten şikayet etmeyeceksin.”

Sizde bu konudaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Taşeron haberlerinden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir ve grubumuza üye olabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

“Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması” üzerine 6 yorum

  1. Kılıçdaroğlu, bu açıklamayı taşeron işçileri saflarına çekmek için yapmıştır. Soru önergesi vermekten başka bir sey yapsaydınız taşerona kadro şimdi verilmişti.

  2. CHP çok uğraşıyor ama boşa uğrasıyor. samimi değiller. eger olsalardı simdiye biseyler olmuştu

  3. Şimdiye kadar meclisin elinde değil miydi ? Ayrıca Meclis Tv yayınında taşeron işçilerin kadroya alınması konusunun gündeme alınması için yapılan oylamada CHP,MHP VE hdpkk milletvekillerinin hiç bir tanesi evet için el kaldırmadı ve bunu meclis tv den izleyebilirsiniz. Yalancılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir