SON DAKİKA

KHK ile Sağlık Bakanlığından İhraç Edilen 898 Personelin İsim Listesi

6 Ocak Resmi Gazetede yayımlanan KHK ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan 898 sağlık personeli mesleklerinden ihraç edildi. İşte ihraç edilenlere ait isim listesi.

Bu haber 07 Ocak 2017 - 1:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

6 Ocak tarihli Resmi Gazetenin Mükerrer Sayısında 3 yeni KHK yayımlandı.

Yayımlanan 679 Nıolu Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraçlar devam ederken, Sağlık Bakanlığından 898 personel kamudan ihraç edildi. İşte yayımlanan KHK ile kamudan ihraç edilen sağlık personellerine ait isim listesi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

İhraç Edilenlere Yönelik Açıklama

Resmi Gazetenin 679 nolu KHK’sında ihraç edilen memurlar ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“# Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve yularıda belirtilen listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

# Birinci fıkra gereğince kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

# Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.”

5haber.com  | Ankara

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.