Kınalıada’da korkunç olay: Ortaokul öğrencisi 3 kıza 1.5 yıl boyunca şantajla tecavüz etmişler

İstanbul Kınaıada’da kan donduran bir olay yaşandı. 8 Mayıs Pazartesi günü Heybeliada Ortaokulunda üç kız öğrenci, teneffüste kavga etti. Kavga eden üç kız öğrencinin yanlarından geçen rehber öğretmen sohbete kulak misafiri oluyor. Aralarında kavga eden 3 kız öğrenci tecavüzden bahsediyor ve bu sözleri rehber öğretmen duyuyor.

Daha sonra öğrencileri odasına çağıran rehber öğretmen, kızlardan olanları anlatmasını istiyor. Üç kız başlarından geçen olayları ağlayarak anlatıyor. 2’si kardeş 3 kız öğrenci yaşadıklarını rehber öğretmene anlatıyor ve kız öğrencilerin yaklaşık 1,5 yıldır tecavüze uğradığını ve kimseye söylememeleri konusunda şantaj yapıldığı  öğreniliyor. Olayı öğrenen rehber öğretmen, olayı Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildiriyor.

İhbarı alan Çocuk Büro Amirliği duruma el koyuyor, savcılık aynı hızla tahkikata başlıyor. Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog gözetiminde ifadeleri alınan kız çocukları, yaşları 28 ile 30 arasında değişen kiralık bisikletçi İ.K., nalbur T.K., kiralık bisikletçi S.B.’nin adını veriyor.

Hürriyet’in haberine göre; kızlar, kendilerine tecavüz edenlerin bu görüntüleri kaydettikleri ve birine anlatmaları durumunda bu görüntüleri sosyal medyada yayacakları yönünde şantaj yapmış. Adalar Emniyeti, haklarındaki iddiaları reddeden zanlıların evlerinde yaptıkları aramada, dijital malzemeleri incelemek üzere aldı. Silinen görüntüleri kurtarmak için polis laboratuvarının raporunun beklendiği bilgisi alındı.

İfadeleri alınan kızlar, Bakırköy İlk Adım Çocuk Yurdu’na götürüldü ve burada psikolojik yardım aldı. Kendilerinin ve ailelerinin isteği doğrultusunda F.İ. (15) ile D.C. (13) önceki gün evlerine döndü. F.İ’nin kardeşi E.İ.’nin (13) çıkış işlemleri de yarın tamamlandıktan sonra dönecek.

Her Gün Yüz Yüze Baktığımız Adamlardı

Baba E. C. anlatıyor: Yüz yüze baktığımız, güvendiğimiz evli barklı adamlardı. Kızım D., 13 yaşında. Tehdit edip şantaj yapmışlar. Korkusundan saklamış bizden. ÇİM dün aradı beni. Psikolojik destek alacak yavrum. Bu olayın dönüşü yok. Herkes yaptığını çekecek. Çekmezlerse farklı boyutlara gidecek. Kanuna, adalete her zaman güvenirim.

Akrabamızdı Bunu Nasıl Yapar?

F.İ. ile E.İ.’nin babası M.İ. anlatıyor: O alçaklar, yakın akrabamızdı. Kız alıp kız verdik. Evimizi, ekmeğimizi paylaştık bunca yıldır. Devlet en büyük cezayı versin. F. 13, E. 15 yaşında çocuk. Bunu nasıl yaparlar?

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir