Koç Üniversitesi Öğrencisi Görkem Yazıcı Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul’un Beşiktaş İlçesinde bulunan Vodafone Arena Stadyumunda geçtiğimiz gün meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybeden Koç Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisi Görkem Yazıcı, İstanbul’da bugün, ailesi, yakınları ve arkadaşlarının katılımı ile gerçekleşen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Koç Üniversitesi’nin Amerikan Futbolu takımında da oynadığı belirtilen 22 yaşındaki Görkem Yazıcı’nın Türk bayrağına sarılı tabutuna kendi forması konuldu. Törende Yazıcı’yı, takım arkadaşları üzerilerine giydikleri takım formalarıyla son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurladı.

O Gece Olanları Hemşire Anlattı: Hepsinin Tek Gayesi Arkadaşlarının Durumuydu

Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Personeli bir hemşire o geceyi anlattı: ” ‘Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın’ diyorlardı.”

Şimdi Şişli Etfal Hastanesi’ne bağlı olan bu sağlık kuruluşunun çalışanları olay yerindeydi. Şehitler için olay yerine çelenk bırakan çalışanlardan biri de o gece yaralı polislere ilk müdahaleyi yapan Gülsüm Çitçi adlı hemşireydi. Olayı duyar duymaz 6 arkadaşıyla birlikte hastaneye koşarak geldiğini anlatan Çiftçi, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık”dedi. “Kahramanlarımız” olarak nitelediği yaralı polislerin tek derdinin arkadaşları olduğunu anlatan Çiftçi, ” ‘Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın’ diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu. Kendi yaralarını, kendi kanlarını hiçbiri görmüyordu. Sadece arkadaşının acısını hissediyordu”diye konuştu.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir