Konya’da 14 Farklı Bölgede 100’den Fazla Aracın Karıştığı Yaralanmalı Kaza | SON DAKİKA

Konya’da son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle bugün sabah saatlerinde bölge genelinde sis hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Bugün sabah saatlerinde etkili olan sis ve soğuk hava ile birlikte meydana gelen buzlanma, kent merkezinde 14 farklı noktada zincirleme olarak 100’ün üzerinde aracın karıştığı yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına neden oldu. Kentte etkili olan sis, yer yer görüş mesafesini 10 metreye kadar düşürdü. Çoğu kişinin işe gitme saatine denk gelen yoğun sis ve buzlanmanın etkisiyle 14 farklı noktada zincirleme trafik kazası meydana geldi.

En ucuz Maske

100’ün üzerinde aracın karıştığı kazalarda şans eseri can kaybı yaşanmazken, kazalarda hafif şekilde yaralanan 9 kişi de ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza yerlerinde araçların bazıları yoldan çıkarak şarampole inerken, bazıları da yol üzerinde devrildi. Kazaların yoğun olduğu noktalardan özellikle Karatay İlçesi Aslım Caddesi üzerinde farklı noktalarda çok sayıda araç kazaya karıştı. Bu nedenle de cadde bir süre ulaşıma kapandı. Kaza nedeniyle devrilen ve hareket kabiliyetini tamamen yitiren araçlar, ancak çekiciler yardımıyla yoldan kaldırılabildi. Çalışır durumda olan ve kazayı küçük hasarlarla atlatan araçları ise sürücüleri tarafından olay yerinden kaldırıldı.

Kazalarda araçlarda binlerce liralık maddi hasarlar meydana geldi. Trafik ekipleri ise yaşanan zincirleme kazalar sonrası rapor tutmak için yoğun bir mesai harcadı. Yoğun sis nedeniyle de Konya Havalimanı’ndaki tüm uçuşlar gece yarısından itibaren iptal edildi.

5haber.com  | Konya
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir