KPSS'siz Lise Mezunu PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Nedir?

Yeni dönem polis özel harekat alımları için geri sayım devam ediyor. On binlerce aday büyük bir heyecan ve merakla yeni dönem PÖH alımının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı.

Yayınlanma:
KPSS'siz Lise Mezunu PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Nedir?

Polis Akademisi başkanlığı tarafından polis özel harekat alımı yapılması bekleniyor. 

Yeni dönem Polis Özel harekat alımı için geri sayım devam ederken ilanı bekleyen adaylar, internet üzerinde PÖH alımının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Biz de 5haber.com olarak yeni dönem PÖH alımı için aldığımız son bilgileri takipçilerimiz ile paylaşıyoruz.

PÖH Alımı Mecliste

Polis ve memur adayların Mecliste her zaman sesi olan MHP Milletvekili Arzu Erdem, yeni dönem alımında KPSS şartının olmaması,  yaş şartının esnetilmesi ve kadınlara da PÖH olma şansı verilmesini istedi. Arzu Erdem yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

"Vatan aşkının cinsiyeti var mı?" Elbette ki yok.Onun için kadınlarımızın, kızlarımızın da PÖH alımı noktasında değerlendirilmesi şart. *Alımla ilgili yaş düzenlemesi aşağı doğru çekildiği için tekrar yaşın esnetilmesi gerekiyor."

PÖH Alımı Ne Zaman?

Yeni dönem polis özel harekat alım ilanının 2018 yılı Şubat ayı sonu ya da Mart ayının ilk haftalarında yayımlanması bekleniyor. 20. dönem POMEM alımında yapılan 10 bin polis alımı sonrası polisler POMEM'lerden mezun oldu. Mevcut POMEM alımının da önümüzdeki ay mülakatlarının yapılması bekleniyor. POMEM mülakatlarının sona ermesi ve eğitimlerinin başlaması ile yeni dönem polis alımının yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olmak

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Erkeklerde boyun en az 167 cm, bayanlarda ise 162 cm olması,

# Boy ile kilo endeksinizin orantılı şekilde olması,

# Silah taşımaya engel bir sağlık sorununun olmaması,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı Olacak mı?

Yayımlanan yeni KHK'larda PÖH alımı ile ilgili herhangi bir maddeye yer verilmedi. Gündemde dolaşan bazı iddialarda ise KPSS şartı isteneceği belirtildi. Ancak KHK ile başvuru şartları değiştirilmediğinden dolayı yeni alımların yukarıdaki şartlarla yapılması bekleniyor.

5haber.com | Ankara

Polis Özel Harekat alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için;

Taşerona kadroda son haberler için TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYINFacebook Grubu için TIKLAYIN

Twitter  Sayfası için TIKLAYINİnstagram Sayfası için TIKLAYIN

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN