Küçükçekmece’deki operasyonda Sıla Abalay öldürüldü (Eve 15 gün önce taşınmış)

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bir operasyon düzenlendi. Küçükçekmece’de düzenlenen terör operasyonunda polisle çatışmaya girdiği iddia edilen 18 yaşındaki Sıla Abalay, öldürüldü. Öldürülen Sıla Abalay’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

İstanbul’un Küçükçekmece İlçesinde bulunan Yeşilova Mahallesi Tansel Caddesi Terzi Sokak üzerinde bulunan bir binaya İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu gece DHKP-C’ye yönelik operasyon düzenledi. İddiaya göre, operasyonda polisle çatışmaya giren Sıla Abalay, çıkan çatışma sonucu öldürüldü. Operasyonda 2 kişi de gözaltına alındı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, polis ekipleri, bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Çatışmanın olduğu bölgeye yaya ve araçlar alınmadı.

Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının, ceset ve olay yerindeki incelemeleri saat 05.00 sularında tamamlandı. Sıla Abalay’ın cesedi zırhlı araçlar eşliğinde otopsi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Öte yandan, ceset getirilmeden önce Adli Tıp Kurumu önünde güvenlik önlemi alınırken bir toplumsal müdahale aracı TOMA’nın da hazır bekletildiği görüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

15 Gün Önce Taşınmış

Gece saatlerinde Yeşilova Mahallesi Tansel Caddesi Terzi Sokak üzerindeki 5 katlı apartmanın 3’üncü katına yapılan operasyonda polisle çatışmaya girdiği iddia edilen 18 yaşındaki Sıla Abalay öldürülmüştü. Operasyon yapılan dairenin kapısı mühürlenerek kapatıldı. Bina sakinleri operasyon sırasında yaşananları anlattı. Aynı apartmanda oturan Aylin Turan, gece yoğun silah sesleri duyulduğunu, bu nedenle korktuklarını ve daha sonra olayın detaylarını haberlerden öğrendiğini söyledi. Bir başka bina sakini ise, operasyonun yapıldığı daireye yaklaşık 15 gün önce taşınıldığını ancak taşınan kişileri tanımadıklarını ve daha önce görmediğini söyledi.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir