Kütahya’da 6. Sınıf Öğrencilerini Taciz Eden Öğretmen Tutuklandı

Kütahya’da meydana gelen olayda, ortaokul 1. sınıfta okumakta olan 2 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Sosyal Bilgiler Öğretmeni 39 yaşındaki U.K. , polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Kütahya’da bulunan Şehit Uzman Çavuş Hasan Kahraman Ortaokulunda meydan gelen olayda, Sosyal Bilgiler öğretmeni U.K., öğretmenler odasında kimsenin olmadığı esnada odaya tenis raketi almak için gelen kız öğrenci N.U.’ya elle sarkıntılıkta bulundu. N.U., öğretmen U.K.’nın elini ısırıp odadan kaçarak uzaklaştı. U.K. daha sonra N.U.’ya olayı kimseye anlatmaması için tehdit etti.

Öte yandan alınan diğer bilgilere göre tacizci U.K., Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi esnasında sınıfa girerek kız öğrenci A.D.’yi dışarı çıkardı ve kızlar tuvaletine götürdü. A.D., kendisine cinsel organını gösteren öğretmen U.K.’ye tekme atıp tuvaletten kaçarak müdürün yanına gitti ve olayı müdür yardımcısına anlattı. Okul müdürünün durumu polise bildirmesini ardından öğretmen U.K., ile A.D. adlı kız öğrencinin ders sırasında sınıftan çıkarılmasına izin veren Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni A.L.A. da gözaltına alındı. A.L.A., polise ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Ortaokul birinci sınıf öğrencileri A.D. ve N.U.’nun aileleri, cinsel istismarda bulunmakla suçlanan U.K.’dan şikayetçi oldu. Suçlamaları kabul etmeyen U.K., yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.

Ortaokul birinci sınıfta okuyan 2 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Sosyal Bilgiler öğretmeni U.K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kütahya E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

5haber.com   | Kütahya
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir