KYK’nın Kadın Memur Alım Sayısının Diğer Kurumlara Örnek Alması Gerekir

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında bayan memur alımının çok olması, bayan memur adaylarını sevindirdi.

KYK tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında 601 kadın ve 443 erkek memur personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu ilan ile kadın memur adaylarına memurluk yolu açılırken, son dönemlerde bu anlamda en önemli ilanlardan biri olma özelliğini de taşıyor.

Yayımlanan ilanda bayan personel alımının erkek alımından fazla olması da dikkatleri çeken bir diğer ayrıntı. Genellikle kamu kurumları yayımladıkları ilanlarda bayan personel alımlarında cimri davranıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün bu memur alımında bayan kadrosunda gösterdiği bolluğu (yeterli değil ama bu da iyi) diğer kurumlardan da bekliyoruz.

Özellikle Adalet Bakanlığı, Polis Akademisi ve Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında istenen bu bayan kadrosu, kadınların iş hayatında daha fazla yer alması adına büyük birer adım olur.

KYK personel alım ilanına ulaşmak için TIKLAYIN

Kamuya personel alım ilanlarının tamamına ulaşmak için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir