Lazer epilasyonda facia: Genç kadının Frida Kahlo dövmesi yandı

İstanbul’dan alınan son bilgilere göre bir lazer epilasyon faciası daha yaşandı. Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre 22 yaşındaki Nazlı K., epilasyon yaptırmak için Avcılar’da bulunan güzellik merkezine gitti. Lazer epilasyon için başlayan tedavi, haftanın belirli günlerinde operasyona giden Nazlı K., 5 gün sonra tekrar merkeze gitti. Nazlı K.’nın bu seferki epilasyon işlemini Yasemin adında başka bir kişi yaptı.

Ancak iddiaya göre Yasemin adlı personel kolundaki Frida Kahlo dövmesinin üzerine lazer epilasyon uyguladı. Dövmenin rengi değişirken bazı kısımlar da yandı. Nazlı K., acı hissettiğini ve dövmeye lazer uygulanmayacağını belirtmesine rağmen Yasemin adında personel işleme devam etti. Kolunda yaralar oluşan ve dövmesi bozulan genç kadın soluğu karakolda aldı.

Uyarmama Rağmen Durmadı

Yanıklar sonrası hastaneye giden Nazlı K. rapor aldı. Rapor alan Nazlı K., “Lazeri yapan kişi eğitimsizdi. Çünkü dövmenin üzerine uygulanmayacağını ben dahi biliyorum. Durması gerektiğini söylememe rağmen durmadı. Çok canım yandı. Yanıklar oluştu ve su topladı. En önemlisi benim için manevi değeri olan Frida Kahlo dövmemi kaybettim. Şikayetçiyim” sözlerini söyledi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Frida Kahlo

Nazlı K.’nin, bozulan dövmesindeki Frida Kahlo, resim sanatının en önemli isimlerinden. Kahlo, almadığı kaş, bıyık tüyleri ve yerli kıyafetleriyle dönemin güzellik standartlarını sarsan isim olarak tanınıyor.

5haber.com  | Ankara
(Habertürk)

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir