Lice’deki Çatışmada Osmaniyeli Uzman Obnaşı Zinnur Ezim Şehit Oldu


Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu. PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada uzman pnbaşı Zinnur Ezim şehit oldu. Şehit olan Uzman Onbaşı 26 yaşındaki Zinnur Ezim’in Osmaniye’deki baba evine ateş düştü.

Merkeze bağlı Kurtuluş Mahallesi’ndeki şehidin baba evine gelen askeri heyet, acı haberi baba Mehmet ve anne Hatice Ezim’e verdi. Oğlullarının şehit düştüğünü öğrendikten sonra üzüntüden fenalık geçiren Ezim çiftine, askeri heyetle gelen sağlık görevlileri müdahale etti. Bir yıl önce göreve başladığı ve 5 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen Zinnur Ezim’in şehit olduğunu duyan yakınları taziye için baba evine akın etti. Şehidin baba evine Türk bayrakları asılırken, Osmaniye Belediyesi de taziye çadırı kurdu.

Bekar olduğu öğrenilen şehit Zinnur Ezim’in, yarın düzenlenecek olan törenin ardından Belediye Asri Mezarlığı’ndaki Garnizon Şehitliği’ne defnedileceği belirtildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, Türkiye haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Osmaniye
DHA

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.