Maliye Bakanlığı 300 personel alımı başvuruları sona eriyor

Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan personel alım ilanında 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. 24 Nisan günü başlayan başvurularda son güne gelindi. Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavı için son başvuru tarihi 8 Mayıs olarak belirlendi.

Kimler Başvurabilir?

# Ocak ayı itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmamak (01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmak)

# Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

# Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile buna denkliği kabul edilen bölümlerin 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

# Daha önce bu sınava katılmamış ya da en fazla 2 defa katılmış olmak,

# 2015 ve 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı 80 ve üzeri puan almış olmak,

# Sağlık durumu Türkiye’nin her yerine seyahat edebilecek seviyede olmak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 8 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’a kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden bulunan başvuru formunu doldurarak alınacaktır. Adaylar doldurdukları sınav başvuru formunun bilgisayar çıktısını alıp sınav saatinden önce sınava girecekleri yere teslim etmeleri gerekiyor.

Sınav Ne Zaman?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavı 3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, memur haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir