MEB’den 26-27 Nisan TEOG Sınav Soru ve Cevapları Hakkında Son Dakika Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı.

MEB tarafından yapılan son dakika açıklamasında 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarının soru ve cevapları için bir bilgilendirmede bulunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“8. Sınıf – 2. dönem, merkezi ortak sınavının soru ve cevapları ile çözüm videoları 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’ten itibaren www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.

Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.”

TEOG ikinci dönem sona sınavları 26 Nisan Çarşamba ve 27 Nisan Perşembe günü yapılmaktadır. TEOG sınav maratonu bu sınavlarla sona erecek ve sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih işlemleri başlayacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş kapsamında yapılan TEOG sınav sonuçları ve mazeret sınavı tarih bilgisi için lütfen TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, TEOG haberlerinden, kamu haberlerinden, MEB duyurularından, eğitim haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir