Microsoft 365 için yapay zeka destekli özellikler duyuruldu!

Microsoft 365 için yeni yapay zeka özellikleri resmen tanıtıldı. Copilot adlı özellikle beraber Word, Excel ve PowerPoint gibi hizmetler daha gelişmiş bir hale büründürüldü.

Yayınlanma:
Microsoft 365 için yapay zeka destekli özellikler duyuruldu!

Microsoft, bugün ekosistemine entegre edilecek ve bu sefer Microsoft 365'e odaklanacak yeni bir yapay zeka özelliğini duyurdu. Dünyanın en ünlü üretkenlik uygulamaları paketindeki görevleri otomatikleştirebilen akıllı bir kaynak olan Copilot özelliği tanıtıldı.

ChatGPT entegrasyonuna sahip Bing'e benzer şekilde Copilot, tüketicilerin işini kolaylaştırmayı vaat eden diğer otomatik görevlerin yanı sıra PowerPoint'te slayt gösterileri oluşturmak, bir Excel elektronik tablosundaki verileri analiz etmek için kullanıcının bir metin girişi aracılığıyla neye ihtiyacı olduğunu anlayabilecek.

Microsoft CEO'su Satya Nadella, "Bugün, çalışma şeklimizi temelden değiştirecek ve yeni bir üretkenlik artışı dalgasının kilidini açacak olan, bilgi işlemle etkileşim biçimimizin evriminde bir sonraki büyük adımı işaret ediyor" dedi.

Word, Excel ve PowerPoint için büyük yenilik!

Copilot, Microsoft 365 uygulamalarıyla tam entegrasyona sahip. Bu nedenle cihazınızda veya OneDrive bulutunda kayıtlı dosyaları tanımlayabilir. Bunu kullanmak için yalnızca yapay zekayı etkinleştirin ve bir görevin yapılmasını isteyin.

Word'de, özellikten bir PowerPoint sunumunun içeriğine dayalı metinler oluşturmasını isteyebilirsiniz. Microsoft, tanıtım videosunda, Copilot'tan bir basın bülteni formatında bir ürün sunumu taslağı oluşturmasını isteyerek, slaytlara eklenmiş verileri ve resimleri çıkararak örnek veriyor.

Tabii ki bunun tersi de yapılabilir. Akıllı özellik, bir Word belgesine dayalı olarak otomatik olarak slayt gösterileri oluşturmanıza olanak tanır. Kullanıcı, oluşturulan içeriğin güvenilir olması için sayfa sınırı, stil ve diğer ayrıntıları tanımlayabilir.

microsoft-365-icin-yapay-zeka-destekli-ozellikler-duyuruldu.jpeg

Yapay zeka ayrıca bir Excel elektronik tablo belgesinde veri analizi yapabilir. Video örneğinde kullanıcı "Bu dönem en çok kazandıran ürünler nelerdi?" diye soruyor. Copilot, grafikleri ve listeleri görüntüleyerek doğal bir dil yanıtı oluşturmak için adları, değerleri ve zaman aralıklarını algılar.

Ek olarak, Outlook için otomatik olarak e-posta yanıtları oluşturmak ve Teams'de, yazıya dökülen konuşmaları kullanarak sanal bir toplantıda tartışmaların özetini istemek ve video konferans sırasında gerçek zamanlı olarak eylemler önermek gibi farklı görevleri gerçekleştirmek mümkündür.