Microsoft Teams için 3D avatar desteği geliyor!

Microsoft Teams çok yakında 3D avatar desteğine sahip olacak. Böylelikle kullanıcılar, video konferans görüşmelerinde kamerasını kapatıp avatarıyla devam edebilecek.

Yayınlanma:
Microsoft Teams için 3D avatar desteği geliyor!

Sanal toplantıların artmasıyla birlikte birçok kişi kamerayı kapalı tutmayı tercih etmeye devam ediyor. Bu da kişinin statik profil görüntüsünün ötesinde varlığını hissetmek istediğini söyleyen diğer kişilerin şikayet konusu olmaktadır. Bu çelişkiyi gidermek için Microsoft, Mayıs ayında Teams için 3D animasyonlu bir avatar oluşturma seçeneğini kullanıma sunacağını duyurdu .

3D avatarlar, Microsoft'un 2021'in sonlarında duyurduğu bir girişim olan "Mesh"in bir bileşenidir. Ayrıca yalnızca karakterler değil, sunumları izlemek için VR üzerinden erişilebilen sanal çalışma alanları da mevcut olacak.

Avatarınızı tıpkı The Sims'teki bir karakter gibi özelleştirme seçenekleri arasında ten rengi, saç tipleri ve saç stilleri, giysiler ve yüz hatları yer alır.

microsoft-teams-icin-3d-avatar-destegi-geliyor-2.jpg

Microsoft, 2021'in sonlarında, bu avatarların ilk sürümlerinin yalnızca kullanıcılar konuşurken canlandırılacağını söyledi. Ancak sonunda şirket, kullanıcıların web kameraları tarafından yakalandığı şekliyle kullanıcıların gerçek dünyadaki yüz ifadelerini ve hareketlerini taklit edebilmelerini istiyor.

Mesh for Teams'in başlangıçta 2022'de piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak işten çıkarmalar ve metaverse'e olan ilginin azalması bu planları geciktirmiş olabilir. Ek olarak, şirketin son zamanlarda tüm ürünlerine AI yeteneklerini dahil etmeye odaklanması da gecikmenin nedenlerinden biri olabilir.

microsoft-teams-icin-3d-avatar-destegi-geliyor.jpeg

Microsoft Teams, Microsoft'un bir iletişim ve işbirliği platformudur. İşletmeler, ekipler ve öğrenciler arasında işbirliği yapmak için kullanılır. Bu platform, birçok özellik içerir ve ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilir. İşletmelerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin yanı sıra, evde çalışanlar ve uzaktan eğitim alan öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Microsoft Teams, bir dizi özellik sunar. Bu özellikler arasında sohbet, görüntülü arama, toplantılar, dosya paylaşımı ve ekibin çalışmasını kolaylaştırmak için birçok entegrasyon yer alır. Microsoft Teams, Microsoft Office 365 ile entegre olarak çalışır ve bu da belge düzenleme ve paylaşımını kolaylaştırır. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalarının entegrasyonuna izin verir ve bu da ekibinizin ihtiyaçlarını karşılayacak birçok ek özellik sunar.