Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımına Geçti!

Milli Savunma Bakanlığı’da askeri alanda eksiklerini tamamlamak için yeni ilanını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımı için işte detaylar!

Yayınlanma:
Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımına Geçti!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde pek çok farklı askeri rütbelerle yer almak isteyenler için güzel gelişmeler gelmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı da diğer Bakanlıklarda olduğu gibi sessizliğini bozarak alım yapacak olduğunun müjdesini verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde askeri personel olarak çalışmak isteyenleri son derece mutlu edecek alım ilanına da yer verilmiş oldu. Bu sayede Hava Kuvvetleri komutanlığına bağlı olmak üzere asker personeli alımına ilişkin merak edilen ayrıntılara geçmeye başlayalım.

2023 TSK Personel Alım Detayları Nelerdir?

2023 yılı itibariyle de Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katmak için askeri personel ihtiyacı olduğu ve alımın yapılacağı belirtildi. Hava Kuvvetlerine bağlı olacak şekilde askeri personel alımlarının yapılacağının açıklaması yapılırken, askeri personel olarak çalışmak isteyenlerin başvuruları da hala daha alınmaya devam ediliyor. Bu sayede askeri personel olarak Devlet himayesinde çalışmayı hayal edenlerin eline büyük bir fırsat geçmiş olurken, fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesi de önemli olacak. Zira burada önem arz eden faktörlerin başında 2023 yılı itibariyle yapılacak Hava Kuvvetleri personel alımında hangi detaylara yer verildiği ve şartların neler olduğu denebilir.

Askeri personel alım başvurularını yapacak olan adaylarda istenen şartlar nelerdir diye inceleme yapıldığında;

  • Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olmak
  • Başvuru yapacak olan adayların daha önceden kamudan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmaması
  • Lisans ve lisansüstü mezunu olanların 28 yaşından büyük olmaması
  • 2021-2022 yılında girmiş olduğu YDS’den en az 60 ve üzeri puan almış olmak

Türk Silahlı Kuvvetlerinde askeri personel olarak görevinizi icra edebilmeniz için aranılan en temel şartlar arasında yer alıyor. Doğal olarak başvuru yapacak olan adayların yukarıda personel alımına dair belilrtilen şartlara uygun olması gerekiyor. Bilgisayar, bilgisayara ve elektronik, makine, mekatronik, uzay mühendisliği gibi bölümlerden mezun olunması da bir başka aranılan şartlar arasında yer alıyor. Başvuru yapacak olanların mezun olduğu bölüm olarakta uygun olması gerekecek.