Müezzinoğlu’nun Açıklamasına Taşeron İşçilerden Tepki: “Hakkımız Olan Kadroyu İstiyoruz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun geçtiğimiz gün yaptığı taşeron işçi açıklamasına tepkiler, forum siteleri ve sosyal medya üzerinden çığ gibi büyüyor.

Yıllardır kadro bekleyen ve bu yönde yapılan açıklamalar ile umut içinde olan taşeron işçilerin kadro bekleyişi, geçtiğimiz gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklaması sonrası son buldu.

Mehmet Müezzinoğlu’nun Açıklaması

En ucuz Maske

Bakan Müezzinoğlu, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarında taşeron işçileri kamuda istihdam edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Taşeronların güvencesi, haklarının korunması önemli, Devlet memurluğuna gireceğim gibi görüyorlar ise o mümkün görünmüyor. Devlet Memurluğuna girişte KPSS ile dünya kadar bekleyenler var, devletin sorumluluklarının arttığı bir yapı olarak olabilir.  Kamu personeli, devlet memuru dışında, sözleşmeliler var, işçi statüsünde olup kamu çalışanı gibi olanlar var, biz kamu çalışanı reformunu yaparak, hizmet alımı taşeron dediklerimiz, sözleşmeli dediklerimiz burada yeni bir geleceğe taşıyacak kamu çalışanı reformunu yapmamız gerekir. 2017’nin ilk yarısında bunları yaparsak, esasında diğer konuları askıda tutmaya devam edip toplu bir düzenleme yapılabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Taşeron İşçilerden Tepki

Yıllardır kadro bekleyen taşeron işçiler, Bakan Müezzinoğlu’nun bu açıklamaları sonrasında hayal kırıklığına uğradı. Geçtiğimiz yıl seçim kampanyalarında kamuda kadrolu olarak istihdam edilmesi müjdesinin verilmesi sonrasında gelen bu habere taşeron işçiler sosyal medya üzerinden ve forum sitelerinden tepkilerini gösterdi.

Bu konu hakkında sivil toplum kuruluşlarına da çağrıda bulunan taşeron işçiler, haklarının verilmesini istiyor.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

“Müezzinoğlu’nun Açıklamasına Taşeron İşçilerden Tepki: “Hakkımız Olan Kadroyu İstiyoruz”” üzerine 3 yorum

  1. Kadromu istiyorum,Ösp değil, 17senedir karayollarında santral görevlisiyim,asıl işi yapıyorum,Bulaşıkcı,garsona kadro verdiniz,ben asıl iş yapıyorum KADRO vermediniz!
    Ösp’yi değil,kadroyu,

  2. Bizce muezzinoglu o koltuga layik biri degil bunu ne die bakan yapmuslar baska biri yikmuydu saglikli bile dusunrmiyo zaten taseronub bytun haklaruni devlet karsiliyo

  3. Bizler Taşören işçileriz 720bin kişi den fazlayız ama var sayalım ki 720bin kişi olalım bizi anne babamız eşimiz çocuğumuz ve akrabalarımızı hesap ederseniz biz Türkiye seçmeninin %37sini temsil ediyoruz.
    Şahsım adıma konuşursam ben AKP üyesi ve 14yıldır ailemle birlikte AKP oy veren vatandaşlardan biriyim. Genel olarak bizlerin çoğu AKP destekleyen kişileriz.
    Bizlere verilen söz KADRO sözüydü Kadro diyerek vaad edip Haziran seçiminden sonra Kasımda bu vaatler ile istenilen başarıyı sağladı sonrasında Sayın Davutoğlu Kadro dedi Dönemin maliye bakanı Sayın Ağbal Ösp denen firma köleliği benzeri olan devlet kölelik sistemini önerdi. Her geçen gün 100 günde gerçekleşecek denilen kadro 1 sene oldu aynı. Türlü olaylar oldu Taşören biraz anlayışlı olsun denildi. Darbe oldu tankların önüne yatıp sokaklarda nöbet tuttuk sonrasında ohal dediler bekledik gündeme tekrar gelmemiz epey uzun sürdü. Ekonomik sorunlar var denildi Taşören ülke sorunlarını düşünmeli denildi. Asgari ücret tespit komisyonu toplanıncada aynı şekilde ülke ekonomisini düşünsünler denildi. Üstünden Sayın Kurtulmuş Sayın Ağbal Sayın Yıldırım Sayın müezzinoğlu ve Ekk hep aynı şey yüzde 99 tamamlandı açıklamaları ve hatta sayın müezzinoğlunun son açıklamaları Devlete kapak atma düşüncesinden vazgeçilmeli ve işi var maaşı var memuriyet beklenmemeli gibi açıklamalar Henüz Davutoğlunun Kadro müjdesi verdiği gün akşamında yaptığı Sayın Ağbalın sevincimizi kursağımızda bırakan Tam olarak kadro denilemez Ösp diyelim demesini sindirememişken Birde sayın müezzinoğlunun açıklamaları bizleri kahretti. Dememiz o ki. Madem bizler ülke ekonomisi dahil her türlü sorunu düşünmek durumundayız o halde 1300 lira maaş alan bizlerden daha çok ekonomiye ağırlığı olan Milletin yani bizim vekillerimizin de anlayış gösterip aldıkları maaşların bir kısmını ülke ekonomisine katkı olarak bağışlamalarını rica ediyoruz ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kısacası ile Reise sesleniyoruz bizler senin adaletine güveniyoruz bakanlarını ve açıklamalarını size şikayet ediyoruz bu konuyla sizin ilgilenmenizi istiyoruz. Çok değil insan gibi yaşam kalitesi, eşit işe eşit ücret, işçilik işi yapanlara işçi kadrosu, memurluk işi yapanlara memur kadrosu istiyoruz. Bu isteğimiz yerine gelmeli hemde seçimden önce gelmeli ki bizler aldatılmış hissi ile oylarımızı sağlıksız bir şekilde vermeye gitmeyelim. Ayrıca hedef 2023 diyen AKP nin hedefe varmasında bizlerden daha etkin bir topluluk olacağını düşünmüyoruz. Size bu mesajı 100 binleri geçen Sosyal medya grup ve sayfalarımızdaki her kişinin düşünce ve fikrini temsilen yazıyoruz. Lütfen gerekli yerlere ulaşması için bizlere yardımcı olun. İyi çalışmalar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir