Numan Kurtulmuş’tan Taşeron İşçi Düzenlemesi Hakkında Açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin yaptığı bazı açıklamalarda taşeron düzenlemesine yönelik bilgi verdi.

Taşeron düzenlemesinde belli bir noktaya gelindiğini belirten Numan Kurtulmuş, bu konuda çalışmaların devam ettiğini ve çalışmaların kısa sürede sona ereceğini açıkladı.

TRT’de katıldığı bir programda konuşan Numan Kurtulmuş, Anayasa değişikliği ile ilgili, “330 meselesinde en ufak bir endişe olacağı kanaatinde değilim. AK Parti’nin bütün milletvekilleri o gün geldiğinde Meclis’e geldiğinde, 316 milletvekilimizin tamamı, oylarını kullanarak anayasa değişikliğine evet oyu verecekler. Burada AK Parti’nin bir fire bile vereceğini hiç kimse düşünmesin, böyle bir hayal içerisinde olmasın.” sözlerini söyledi.

Başbakan Yıldırım ile MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen görüşme ve görüşmenin sonrasında yapılan açıklama ile Başkanlık sistemi konusunda değerlendirmede bulunan Kurtulmuş, AK Parti ve MHP arasında yapılan müzakerelerin, başından beri şeffaf, kamuoyu önünde konuşulan bir süreç olduğunun altını çizdi.

En ucuz Maske

Uzun yıllardan beri Türkiye’de konuşulan yeni anayasa düzenlemesinde, AK Parti’nin iki taslak üzerinde çalıştığını, bunlardan birisinin daha geniş kapsamlı bir anayasa reformu, diğeri de sadece başkanlık sistemine geçiş için gerekli olan mini bir değişiklik olduğunun altını çizdi.

Yeni anayasa metninin son durumunun konuşulacağı ve iki parti hukukçularının bir araya gelerek bu durumu değerlendireceği görüşmeler,e değinen Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Sonuçta MHP’nin de kabul ettiği bir metin olarak bugünkü varılan anlaşma sonucu, AK Parti’nin imzaladığı bir metin olarak Meclis’e gelecek. Ama bu metnin içeriği, MHP’nin de kabul ettiği bir içerik olacak. Herhalde önümüzdeki hafta içerisinde bu gündeme gelmiş olacak, parlamentoya gönderilmiş olacak Bütçe görüşmeleri bittikten sonra da Meclis Genel Kurulu’na getirilerek bu konu Meclis’in gündemine sokulmuş olacak. Hayırlı olsun. Bu, Türkiye için önemli bir dönüm noktasıdır, önemli bir virajdır. Bu virajı inşallah Türkiye selametle aşar, yürütmenin tek bir elde toplandığı sisteme doğru Türkiye gider.” sözlerini söyledi.

5Haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

“Numan Kurtulmuş’tan Taşeron İşçi Düzenlemesi Hakkında Açıklama” üzerine bir yorum

  1. taşeron konusunda çalışmaların devam ettiğini ve çalışmaların kısa sürede sona ereceğini tam 5 yıldır söylüyorsunuz Allah’tan korkun ya insanlarla bu kadar alay edilmez !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir