Ön Lisans Mezunları da POMEM’lere Alınsın Kampanyası Başladı

İmza kampanyalarının yapıldığı bir internet sitesi üzerinden, “Ön lisans mezunları da Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne alınsın” kampanyası başlatan Ön Lisans POMEM Grubu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 10 bin öğrenci alımı için daha önce 3 Nisan olarak duyurulan online başvurunun belirtilen tarihte başlamadığını duyurdu.

EGM tarafından daha önce POMEM’e 9 bini erkek ve bini kadın olmak üzere toplamda 10 bin öğrenci alınacağı ve ön başvuruların 3-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı’na ait ‘www.pa.edu.tr’ adresinden online olarak gerçekleştirileceği bildirilmişti. Ön Lisans POMEM Grubu, belirtilen günün üzerinden bir gün geçmesine rağmen hala başvuru sisteminin açılmadığını belirterek, kendilerinin de POMEM’e alınabilmeleri için imza kampanyası yürüttüklerini hatırlattı. Kampanya ile ilgili olarak 23 binin üzerinde imza topladıklarını kaydeden ve konuyla ilgili haber merkezlerine ulaşan üyeler; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP İstanbul Milletvekilleri İzzet Ulvi Yönter ile Arzu Erdem, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve bazı yetkililere taleplerini ilettiklerini de kaydetti.

Başvuru Detayları

Emniyet Genel Müdürlüğü, daha önce POMEM’e 10 bin polis memuru adayının alınacağını şu açıklamayla duyurmuştu:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 9 bini erkek ve 1.000’i kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 20’nci dönem polis meslek eğitimi için 1.000’i kadın, 9 bini erkek olmak üzere toplam 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacak. Ön başvurular 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığına ait www.pa.edu.tr adresinden on-line olarak gerçekleştirilecek. 20’nci dönem polis meslek eğitimi için adaylarda aranacak şartlar; Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 31 Aralık 2017 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az (60,00) taban puanı almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az (48,00) taban puan almış olmak. Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek”

5haber.com  |  Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir