Pamukkale Üniversitesi Rektörü Olarak Atanan Prof. Dr. Hüseyin Bağ Kimdir?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Üniversiteye rektör ataması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı atamada Pamukkale Üniversitesi Rektörü olarak Prof. Dr. Hüseyin Bağ atandı.

Prof. Dr. Hüseyin Bağ Kimdir?

1967 yılında Acıpayam’da dünyaya gelen Bağ, Ortaöğrenimimi 1985 yılında tamamladı ve daha sonra 1990 yılında “Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Kimya Öğretmenliği Bölümü”nü tamamladı. 1995 yılında “Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya ABD” de Yüksek Lisansını yapan Hüseyin Bağ,doktorasını da 1998 yılında bitirdi.

1990–1994 yılları arasında Ankara Muradiye Özel Yavuz Sultan Selim Lisesi’nde kimya öğretmenliği yapan Bağ, 1994 yılında “Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü”ne araştırma görevlisi olarak atandı. “Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı”na 2000 yılında Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Bağ, aynı bölümde 2002 yılında Doçent oldu. 2009 yılından beri “Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı”nda Profesör unvanıyla görev yapan Hüseyin Bağ, Eurasia Journal of Mathematics, Science and Technology, International Journal of Environmental and Science Education ve Eurasian Journal of Physics and Chemistry Education dergilerinin kurucu editörlüğünü yaptı. Halen Eurasian Journal of Analytical Chemistry, New World Sciences Academy (Education Sciences) dergilerinin de editörlüğünü devam ettiren Bağ, İngiltere, Hollanda, Türkiye, Lübnan, Hindistan ve Malezya olmak üzere altı ülkenin ortak olduğu Avrupa Birliği 7. Çerçeve kapsamında “Science Education for Diversity” konulu projenin Türkiye ortağı olmayı başardı.

Bunun yanında, 2 TÜBİTAK projesinde araştırmacı, 7 BAP projesinde yürütücü, 5 BAP projesinde araştırmacı olarak görev alan Bağ, evli ve dört çocuk babasıdır.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.