Realme GT Neo 5 serisi üç model ile gelecek

Realme yakın bir zamanda yeni amiral gemisi Realme GT Neo 5 modelinin piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni seri telefonlar üç farklı model olarak gelecek. İşte detaylar...

Yayınlanma:
Realme GT Neo 5 serisi üç model ile gelecek

Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, bugüne kadar dünyanın en güçlü şarjı destekleyen akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Daha önce ilgili cihazla ilgili birkaç detay ortaya çıkmıştı. Bunlardan biri de 240 Watt'lık süper güçlü şarjı desteğine sahip olacağı ile ilgiliydi. Teknoloji firması Realme, yeni amiral gemisi serisi ile ilgili bir reklam afişi yayınladı. Bu afiş, cihazın üç modelde geleceğini söylüyor.

Yakın gelecekte yeni telefonu piyasaya süreceğini aktaran Realme, paylaştığı duyuru görselinde bir ek metin paylaştı. Ekteki metinde cihazın üç modeli birleştireceğini bildirdi.

Realme, yeni nesil GT Neo modelinin seri tarihindeki en ciddi iyileştirmeler ile geleceğini iddia ediyor. Öncelikle akıllı telefon markası Ocak 2023 başında 240 W süper hızlı şarj cihazını tanıttı. Aynı zamanda bu yeni teknolojinin uygulanacağı Realme GT Neo 5 akıllı telefonun da Şubat 2023 tarihinde çıkacağı duyurulmuştu.

realme-gt-neo-5-2.jpg

İlk olarak ortaya çıkan bilgilere göre Realme GT Neo 5 serisi kapsamında farklı güç kaynağı sistemlerine sahip iki model hazırlanıyordu. RMX3708 numaralı akıllı telefon, 240 Watt şarjı destekleyen 4.600 mAh büyülükte bir bataryaya sahip olarak açıklanmıştı. RMX3706 numaralı modelin ise 5.000 mAh büyüklükte bataryaya ve 150 Watt kablolu şarj gücüne sahip olacağı belirtilmişti. Ancak firma, reklam afişinde üçüncü bir modelden daha bahsediyor. Üçüncü versiyonun özellikleri hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadığı için bilinmiyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkan teknik özellik bilgilerine gelince, Realme GT Neo 5 Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yongası üzerine inşa edilecek, maksimum yapılandırmada 16 GB RAM ve 1 TB depolama kapasitesi ile gelecek. Muhtemel olarak farklı varyantlarda da RAM ve depolama alanı sulanacak. Ayrıca 2772 x 1240 piksel çözünürlüğe sahip 6,74 inç 144 Hz yenileme hızında AMOLED ekran, 16 MP çözünürlükte özçekim kamerası ve 50 MP Sony IMX890 ana modülüne sahip üçlü arka kamera ile gelecek.

realme-gt-neo-5-3.jpeg

Merakla beklenen yeni amiral gemisinin yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatlandırma hakkında bir açıklama yapılmadı.