Recep Akdağ’dan Optisyen alımına ilişkin önemli açıklama geldi

Sağlık bakanı Recep Akdağ, TBMM’de yanıtladığı soru önergelerinde 12500 personel alımında optisyenlere kadro ayrılıp ayrılmayacağı konusuna değindi.

CHP’li Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Bakan Akdağ’ın yanıtlaması üzerine verdiği soru önergesine Recep Akdağ şu cevabı verdi:

“Sayın Ömer Fethi Gürer’in optisyen okulu mezunlarıyla ilgili bir sorusu var. Şimdi, aslında optisyen okulu mezunlarını Sağlık Bakanlığında istihdam etmek üzere böyle bir sağlık mesleği tanımlaması yapmadık. Optisyenlik bir meslek. Gözlük verirken size bir optisyenin gözlük vermesi gerekir. Gözlüğü Sağlık Bakanlığı hastanelerinde vermiyoruz biz malum, sadece gözlüğün derecesini belirliyoruz. Bu geçmişte tamamen böyle -işte nasıl diyelim ona- çekirdekten yetişen elemanlar tarafından yapılırdı. Biz, mevcut çalışanlara bundan yıllarca önce -on yılı geçti zannediyorum- şöyle esaslı bir kurs düzenledik; o kursla, sınavla onları optisyen sınıfına aldık ama artık Türkiye’de optisyenler dışında gözlükçülük mesleğine başka kimse başlayamaz.”

Bakanlık personel alımı sürecine son duruma gitmek için lütfen TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı personel alımından, son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir