Referandum Sonrası Kabine Değişecek mi? Kabinede Kaç Bakan Değişecek?

16 Nisan Pazar günü gerçekleşen anayasa değişikliği referandumundan evet çıkması sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönmesi bekleniyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısı ile Mayıs ayında AK Parti’ye gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olağanüstü kongre ile Parti genel başkanı olması bekleniyor.

Anayasa değişikliği ile partili Cumhurbaşkanı önündeki engeller kalktı. Engellerin kalkması ile birlikte AK Parti’nin genel başkanı olması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinede de değişiklikler yapması bekleniyor. Yapılması planlanan kabine değişikliğinde ilk olarak küçük değişiklikler yapılması planlanıyor. Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, kabine değişikliği ile ilgili AK Parti kulislerinden bazı bilgiler aldı.

Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan küçük çaplı değişiklikleri tercih etti ama AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Abdulkadir Selvi, yaklaşan yerel seçimlerde, hayır oyu çıkan İstanbul ile Ankara’da Melih Gökçek ile Kadir Topbaş’ın oylarına etkisinin görüleceğini iddia etti.

Son dakika haberleri ve daha fazlası 5haber’de.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir