Rumlara Sert Tepki


Doğu Akdeniz’de tansiyonu yükselten bir olay yaşandı. Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Türkiye’nin sondaj çalışmaları ile ilgili “Türkiye korsanlık yapıyor” yorumu yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yaşananların ardından bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy açıklama yaptı. Taçoy, “Ada’da korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir” dedi.

Taçoy, “Kıbrıs Rum liderliği, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de attığı adımları ‘korsanlık’ olarak değerlendirmiş. Haddini bilmez Rum liderliği, bu Ada’da sadece korsan devletin kendileri olduğunu bilmelidir” diye konuştu.

“RUMLAR HADDİNİ BİLMELİ”

Hasan Taçoy, “Kıbrıs Türkünü, 1960 Cumhuriyeti’nden silah zoruyla uzaklaştıran, haklarımızı gasp eden Rum tarafıdır. 

Türkiye bölgede olmasaydı, Türkiye bizlerin garantörü olmasaydı, Rum liderliği olarak deniz korsanları gibi Kıbrıs Türküne saldıracak ve katliamlarınıza yine devam edecektiniz. 

Rum lider Nikos Anastasiadis’e ve şurasına hatırlatmak isteriz ki, Kıbrıs Türk halkı her zaman Anavatan Türkiye ile her zaman kardeştir. Doğu Akdeniz’deki haklarımızın gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Rum liderliği, haddini bilmeli ve kendine gelmelidir” dedi.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.