SAĞLIK BAKANINDAN TAYİN AÇIKLAMASI


Sağlık bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer değiştirmeyle ilgili bakan Koca açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan personellerin eşlerinde kıdem şartı aranmaksızın tayin olabileceklerini duyurdu.

Koca açıklamasında “Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde sağlık çalışanların isteklerine yanıt verecek şekilde düzenlemede bulunduklarını belirtti. Sağlık çalışanları memnuniyeti yönünden önemli bir adım daha attıklarını vurguladı.

Kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk dedi.

Fahrettin Koca ayrıca şunları belirti;

Eşi kamu görevlisi olmayan stratejik personelin aile birliğine bağlı olarak tayin isteminde bulunabilmesi için atama talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son 4 yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını son 5 yıl içinde 1140 gün olarak değiştirdiklerini belirtti. Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdıklarını bildirmiştir.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.