Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımında Lise Mezunu Kaç Kişi Alınacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılması beklenen 12 bin 500 sağlık personeli için sabırsız bekleyiş devam ediyor.

Geçtiğimiz gün art arda gelen Sağlık Bakanlığı personel açıklamaları sonrasında sağlık personeli alımı büyük bir merakla beklenmeye başladı. Atama bekleyen sağlıkçılar ise bu alımda 12 bin 500 kişinin alınacağı müjdeli ile atama konusunda umutlanmaya baladı. Sağlık personeli alım ilanı büyük bir merakla beklenirken en çok merak edilen konulardan biri lise mezunu sağlıkçı alımı olacak mı? sorusu oldu.

Geçtiğimiz atama döneminde Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 personel alımı yapmıştı. Bu alımda lise mezunu sağlıkçılara ayrılan kadro sayısı 301’di Önceki atama döneminde açılan 391 kişilik kadronun branşları ise hemşire, ebe ile sağlık teknisyeni (ilk ve acil yardım) olarak açıklanmıştı.

Önceki atama döneminde lise mezunları için açılan 391 kişilik kadro yeterli olmasa da toplam alınan sayıya göre makul bir seviyede tutuldu. Ancak önümüzdeki atama döneminde Sağlık Bakanlığının 12 bin 500 personel alımı yapacak olması, lise mezunu olup atama bekleyen sağlıkçılar içinde dişe dokunur sayıda pozisyonun açılması anlamına geliyor. Önceki alım ile karşılaştırıldığında en az bin lise mezunu personel alımı yapılması bekleniyor.

12 bin 500 personel alım ilanının yayımlanacağı kesin tarih henüz bilinmezken, önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen atama ve kadro dağılımı kılavuzunda detayların tamamen belli olması bekleniyor.

Kamuya devam eden personel alımı ilanlarına ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandığında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir