Sağlık Bakanlığı personel alımı! 1.356 temizlik personeli alınacak!

Sağlık Bakanlığı personel alımı başladı. 1.356 temizlik personeli istihdam edilecek. En az ilkokul mezunu olan vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

Yayınlanma:
Sağlık Bakanlığı personel alımı! 1.356 temizlik personeli alınacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde 1.356 temizlik personeli alımına ilişkin geçtiğimiz günlerde başvurular alındı ve sonuç açıklama işlemleri tamamlandı. Bakanlık tarafından güncel yapılan açıklamaya göre temizlik personeli alımına ilişkin yedek atama duyurusu geldi.

En az ilköğretim mezunlarından alınacak olan, temizlik personeli sürecine dair yapılan resmi açıklama şu şekildedir;

“Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılmak üzere, 1.356 Sürekli İşçi Engelliler (Temizlik Görevlisi) kadrosu için 6 Eylül 2022 tarihinde noter huzurunda kura çekilmiş, kura sonuçları ilan edilerek asıl ve yedek yerleşenlerin listeleri İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmişti.

temizlik-2.jpg

Kura sonucuna göre, asıl olarak yerleşen hak sahiplerinden; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar; başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar, ataması yapılıp göreve başlamayanlar (Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç); atama şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar:

Göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar ile İşletme Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi gereğince bir aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan sırasıyla yedek hak sahipleri alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

temizlik.jpg

Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alımı İlanına İlişkin Müracaatlar Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından sürekli işçi kadrosun da engelli temizlik personeli alımına ilişkin müracaatlar 24 Mayıs 2023 – 9 Haziran 2023 tarihleri arasında istenen başvuru belgeleri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüklerine şahsen yapılacaktır. Posta veya online başvuru yapılamayacaktır.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler