Sağlıkçılar 12 Bin 500 Sağlık Personeli Alımında Adaletli Kadro Dağılımı İstiyor

Geçtiğimiz günlerde önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ardından ise DPB Başkan Vekili Enes Polat’tan gelen sağlık personeli alımı yapılacağı müjdeler sonrasında atama bekleyen binlerce sağlıkçının sabırsız bekleyişi başladı.

Önümüzdeki günlerde ataması yapılacağı açıklanan 12 bin 500 sağlık personeli alımı için adayların, başta Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan ve Devlet Personel Başkanlığından bir ricası var. Sağlık personelleri, bu sefer yapılacak olan alımda adil bir dağılım yapılmasını istiyor. Yapılacak olan atamalar için açılacak kadro sayılarında daha önce mağdur edilen bölümlerin, bu alımda mağdur edilmemesini isteyen adaylar, açılacak kadroları ve dağılımları da merakla bekliyor.

DPB Başkan Vekili Enes Polat’ın Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında sağlık personeli alımı hakkında bilgi veren DBP Başkan Vekili Enes Polat, Sağlık Bakanlığına 2 bin 500 personel alımı için son hazırlıkların yapıldığını ve bu hazırlıkların tamamlanmasının ardından ilanın yayınlanacağını belirtti. Enes Polat, “Geçtiğimiz günlerde 4 bine yakın sağlık personelinin ataması yapıldı. Yine Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde 12 bin 500 personelin ataması yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Recep Akdağ’ın Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlıkçı alımı ile ilgili gelen soruya, “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.” şeklinde cevap vermişti.

Sizde beklediğiniz atama sayısını ve bu konudaki düşüncelerinizi, aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilir, dğer kullanıcılarla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir