Salgın Sonrasında Maske Talebi Patladı !!


Corona Virüs Çin’in Wuhan Kentinde Ortaya çıkan ve henüz hastalığa karşı bir ilaç geliştirilemeyen bir vürüs türüdür. Corona Virüs kaynaklı dünyada ölenlerin sayısı 2763 sayısına yükseldi.

Bu yüzden dünya tedirginlik altında olduğu için insanlar kendilerinde korunmanın yollarını aramaya başladılar.

Bu yüzden komşu ülkelerde maske satışlarında patlamaya yaşanmaya başlandı.

Son olarak İran’da Corona Virüs’ten etkilnen ve hayatlarını kaybeden insanların olduğu haberlerinin gelmesi üzerine maske satışlarında büyük patlama oluştu.

Özellikle internet üzerinden firmalar satışlara yetişemez duruma geldiler.

İnternette ‘virüse karşı korumalı’ olarak ilan edilen bir adet filtreli maskeyi 9 liraya satan da var, 160 liraya satan da. Bu konuda sektör temsilcileri, vatandaşların maske gibi hijyen ürünlerini eczaneler ya da medikal ürün satan firmalardan temin edebileceğini dile getiriyor. Tek kullanımlık maskelerin fiyatlarında da artış gözlemleniyor. ‘Bir adet’ tek kullanımlık cerrahi maskeyi 4 liraya satan da var, 17 liraya satan da.

Öte yandan virüs korkusu yaşayan vatandaşların hijyen pazarına yönelik rağbeti de arttı. Antibakteriyel ıslak mendil ve sabun, dezenfektan, kolonya gibi ürünler de yok satıyor. Uzmanlar da el temizliği konusunda vatandaşları uyarıyor.

Fırsatçılar İşbaşında | Koronavirüs Belasını Defeden Maskeler Satışta

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.