Samsung Galaxy A24'ün tasarımı ortaya çıktı!

Samsung Galaxy A24 çok yakında piyasaya tanıtılacak. Merakla beklenen cihazın tasarımı ilk defa ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Samsung Galaxy A24'ün tasarımı ortaya çıktı!

Samsung Galaxy A34 ve A54'ün resmi olarak duyurulmasının ardından şirket, kısa süre sonra Galaxy A24'ün gelişinin izlerini bırakmış gibi görünüyor. Samsung, daha fazla ayrıntı doğrulamasa da önümüzdeki aylarda Galaxy A24'ü piyasaya sürmek istediğini resmen bildirdi.

Bununla birlikte, Gadgety portalı, ekran ve arka panel tasarımı alanında, daha modern kardeşlerine benzer bir cep telefonuna sahip olacağımızı öne süren bazı basın sunumlarını önceden ele geçirmeyi başardı.

Görsellere göre Galaxy A24'ün 2023 Galaxy A serisinin geri kalanına benzer şekilde siyah, gümüş, limon yeşili ve bordo kırmızısı gibi çeşitli renklerde raflara çıkması bekleniyor.

samsung-galaxy-a24-2.jpeg

Haberin kaynağı ayrıca Galaxy A24'ün teknik özelliklerini elde ettiğini iddia ediyor. Ancak bu özelliklerin birçoğu zaten biliniyordu. Telefonun 90 Hz yenileme hızına ve 1.000 nit parlaklığa sahip 6.5 inç Super AMOLED Full HD+ ekrana sahip olması bekleniyor. Bu ekran parlaklık seviyesi, A34 ve A54 gibi Galaxy A24'ün de daha iyi renk doğruluğu ve parlaklık için Vision Booster teknolojisinden yararlandığını gösteriyor.

Performans açısından Snapdragon 680 yonga seti ve 4 GB RAM bekleyebiliriz. Depolama, microSD ile 1 TB'a kadar genişletilebilen 128 GB'a ulaşacak ve cihaz 25 W şarjlı 5.000 mAh pile sahip olacak.

samsung-galaxy-a24-3.jpg

Son olarak Galaxy A24'ün f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13 MP selfie kamerasına ve OIS destekli f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 MP ana sensör, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2 MP makro kamera ve 5 MP geniş açılı sensör dahil olmak üzere arkada üç sensörü taşıması bekleniyor.