Samsung Galaxy F14'ün ilk görüntüleri ortaya çıktı

Samsung Galaxy F14 önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak. Cihazın ilk görüntüleri sızdırıldı.

Yayınlanma:
Samsung Galaxy F14'ün ilk görüntüleri ortaya çıktı

Samsung'un yılın başında Galaxy A14'ü tanıtmasının ardından yakında seçili pazarlarda Galaxy F14'ü de göstermesi bekleniyor. Yeni görseller, cihazın nasıl görünmesi gerektiğini ve renk seçeneklerini ortaya koyuyor.

Yayınlanan görsellere göre cihaz, iki arka merceğe sahip olan çok temiz bir arka kapak ile gelecek. Daha sağda küçük dairesel bir LED flaş modülü görünürken, Samsung markası ise daha aşağıdadır. İlk etapta cihaz yeşil veya pembe renkte satılacak. Ancak ileride başka renk seçenekleri de görünebilir. Ayrıca cihazın yapısı hafif kavisli kenarlara sahip olabilir.

Geleneksel olduğu gibi, açma/kapama ve ses düğmeleri akıllı telefonun sağ tarafında görünecek. Görüntüler cihazın ön tarafını göstermiyor ancak selfie kamerasını barındırmak için damla şeklinde bir çentiğe sahip olması muhtemel duruyor. Ayrıca Galaxy F14'ün ekranın etrafında nispeten kalın çerçevelerle gelmesi bekleniyor.

samsung-galaxy-f14un-ilk-goruntuleri-ortaya-cikti-2.jpg

Samsung Galaxy F14, Exynos 1330 işlemciyle gelecek

Cihazın özellikleri şu ana kadar açıklanmadı. Ancak Galaxy A14'ten birkaç bileşen alması muhtemel. Halihazırda bilinen modelde görülen Exynos 1330 ile aynı olabilecek 5 nm'lik bir işlemciye sahip olacağı öğrenildi.

Samsung, yeni cihazında 6 GB'a kadar RAM ve 128 GB dahili depolama sunacak. Dolayısıyla cihazın Samsung Galaxy A14'tekine benzer bir yapılandırma sağlayacağı görülüyor. Söylentiler, modelin 6.000 mAh kapasiteli büyük bir batarya getirebileceğine işaret ediyor.

samsung-galaxy-f14un-ilk-goruntuleri-ortaya-cikti-3.jpg

İşletim sistemi, Samsung'un tipik One UI arayüzüne sahip Android 13 olacak. Uluslararası portallara göre Galaxy F14, önümüzdeki hafta Hindistan'da tanıtılacak. Resmi fiyatı, yaklaşık 15 bin rupi olacak. Telefon muhtemelen yakında Türkiye'de de satışa çıkacak.