Sanat Camiası Şehitler Tepesine Karanfil Bıraktı ve Yaralılar İçin Dua Etti


Geçtiğimiz gün Beşiktaş’ta meydana gelen bombalı hain saldırının meydana geldiği noktada sanat dünyasının önde gelen isimleri, karanfil bıraktı ve şehitler için dua etti.

Vodafone Arena Stadyumunun yanında bulunan Şehitler Tepesine sanat camiasından Muazzez Ersoy, İzzet Yıldızhan, Yavuz Bingöl, Metin Şentürk, Deniz Akkaya, Burak Kut ve Sinan Özen’in aralarında bulunduğu bir grup Şehitler Tepesi’ne gelerek karanfil bıraktı, dua etti. Sanatçılar daha sonra kısa birer açıklama yaptı.

Yaralılarımıza Dua Edelim

Sanatçı Metin Şentürk, herkesin patlamada yaralanan vatandaşlar içi dua etmesi gerektiğini belirterek, “Bu vatan üzerinde alçakların, hainlerin ve şerefsizlerin nice oyunlarına tanıklık edildi. Ancak hiçbiri başarılı olamadı. İnşallah bu son olsun. Bundan sonra terör ve teröristlerle ilgili amalı, fakatlı, ancaklı başlayan cümle kuran herkes teröristtir. Bu günler bizim için dayanışma ve birlik günleri olmalı. Yaralılarımız için dua edelim. Bu onların hızlı iyileşmeleri için önemli. Allah vatanımızı bir daha böyle tehlikelerle karşılaştırmasın” sözlerini söyledi.

Yenikapı Ruhunu da Korumak Adına Birliğimizi Sağlamalıyız

Sanatçı Yavuz Bingöl, “Burnumuzun dibinde, Irak ve Suriye var. Bir savaşın içerisindeyiz. Ancak Yenikapı ruhunu da korumak adına birliğimizi sağlamalıyız. İyi ve güzel günlere dair umudumuzu hiç yitirmememiz lazım. Umudumuzu yitirirsek asıl, biteriz. Biz büyük bir ülkeyiz. Anadolu toprakları çok zengindir bağrından Dadaloğlu’nu Yunus’u Mevlana’yı çıkarmıştır. Genetik yapımızda kardeşlik, barış, konukseverlik ve yardımseverlik var. Irak ve Suriye gibi olmayız biz. Buna hiç kimse heveslenmesin. Bugünler kara günlerdir ama gelip geçecektir.” sözlerini söyledi.

Bu Millete Kimse Boyun Eğdiremez

Sinan Özen de, “Beraberliğimizi koruyarak devam edersek Allah’ın iziyle bu işin üstesinden geliriz. Hiçbir farklılık gözetmeksizin hepimizin bir olması lazım. Başka ülkemiz yok. Ellerimizle, düşlerimizle her şeyimizle bu ülkede olacağız.” dedi.

Daha da Güçlenerek Çıkacağız

Sanatçı Burak Kut da, “Bu olaylardan daha güçlenerek çıkacağız. Bu millete kimse boyun eğdiremez. Tabii ki acımızı içimizde yaşayacağız ama bu birliktelik duygusu büyüyerek devam edecek” diye konuştu.

Başka Vatanımız Yok

Muazzez Ersoy, ülke ve halk olarak acılı ve zorlu günlerden geçtiklerini ifade ederek, “Bu ülke hepimizin. Başka vatanımız, ülkemiz yok. Ülkemiz, bayrağımız, ulusumuz söz konusu olduğunda hepimiz omuz omuza, birlikteyiz, beraberiz. Gereken her mücadelenin içinde de varız” şeklinde konuştu.

PKK Kürtleri Temsil Etmiyor

İzzet Yıldızhan ise, Kürt ve Diyarbakırlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“PKK Kürtleri temsil etmiyor. Amaçları bizi birbirimize düşürmek. Hedef de güvenlik güçlerimiz ve ülkeyi karıştırmaktır. Daha doğrusu Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye oluşturulmak isteniyor. Ama bunu başaramayacaklar. Bu dış güçlerin bize oynadığı oyunlar. Onun için biz bugün birlik ve beraberlik içinde kol kola olmalıyız.”

5haber.com  | İstanbul
DHA

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.