Şehit Olan Kırşehirli Muhammed Ali Ocak ve Ahmet Taş’ın Cenazeleri Memleketlerine Yollandı

Kayseri’de önceki gün meydana gelen terör saldırısında şehit olan Kırşehirli Muhammed Ali Ocak ve Ahmet Taş’ın cenazeleri Kırşehir’e gönderildi.

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen ve 14 askerin şehit olması ile sonuçlanan bombalı saldırıyla ilgili soruşturma devam ederken, şehit Kırşehirli komando onbaşı Muhammed Ali Ocak ile Ahmet Taş’ın cenazeleri Adli Tabiplikte yapılan otopsi ardından Kırşehir’in Çicekdağı İlçesi’ne gönderildi. Diğer 5 şehidin cenazesi de Erkilet 12’nci Hava Ana Ulaştırma Komutanlığında yapılacak tören ardından askeri uçaklarla memleketlerine uğurlanacak.

Merkez Talas İlçesi’nde 38 AB 180 plakalı halk otobüsünün sol tarafına yanaştırılan bir araçla düzenlenen bombalı saldırı sırasında genellikle sol taraftaki ikili koltuklarda oturan veya ayakta duranların şehit olduğu ifade edildi. Hain saldırı yerinin Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne yaklaşık 500 metre uzakta bulunmasının yaralılara daha çabuk müdahale edilmesi açısından, daha fazla can kaybının önüne geçtiği bildirildi.,

Gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, son dakika haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Kayseri
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir