Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden Kar Tatili Açıklaması Geldi

Son günlerde Konya’da etkili olan kar yağışı okulların tatil edilmesine neden oldu. Selçuk Üniversitesinden yapılan son dakika açıklamasında öğretime bir günlük ara verildiği belirtildi.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, kar yağışı nedeniyle üniversitenin Silifke-Taşucu Meslekyüksek Okulu hariç eğitime bir gün ara verildiğini, akademik ve idari personelin görevlerine devam edeceğini açıkladı.

Kar Ulaşımı Engelliyor

Antalya’nın Akseki İlçesi’ne bağlı Alacabel mevkisinde, son günlere yaşanan yoğun kar yağışı Akseki- Seydişehir yolunda ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Akseki ile Konya’nın Seydişehir İlçesi arasındaki karayolu ulaşımının geçiş noktası olan 1825 rakımlı Alacabel mevkisi ve bu mevkinin çevresinde dün geceden itibaren etkili olan kar yapışı ve tipi nedeniyle, ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Özellikle dün geceden beri görüş mesafesinin ciddi şekilde düştüğü ve buzlanmanın etkili olduğu karayolunda, ağır tonajlı ve zincirsiz araçların geçişine ekipler tarafından izin verilmiyor.

Karayolları ekiplerinin karla mücadeleyi sürdürdüğü bölgede çalışmaların ardından ağır tonajlı araçların geçişine izin verileceği belirtildi.

Gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir