Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak ?

30 Büyükşehir ve Zonguldak için Koronavirüs önlemleri kapsamında salgının önlenmesi için bu şehirlere giriş çıkışlar kapatıldı. ilk 15 gün giriş çıkışların kapatılmasının ardından 2. kez kapatılması ile ne zaman kalkacağı merak ediliyor.

Sokağa çıkma yasağının bitmesi ile iller arasında giriş çıkışların  da yasak ortadan kalkarmı araştırılıyor.

Bakanlığın valiliklere gönderdiği genelgede fiziksel temas, solunum ,vb yollarla hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm dünyada hızla yayılması ile riskin azaltılması için sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltılmasının önemli olduğu vurgulandı.

Genelgede , 03.04.2020 tarihli genelge ile Büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak ilinde kara hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş /çıkışların 18 Nisan 2020 cumartesi günü saat 24.00 ‘e kadar kısıtlandığı/yasaklandığı , sürenin sona ereceğini hatırlattı . Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde’de salgın hastalık halen devam etmektedir. Sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altına alma bakımından alınan tedbirlerin devam etmesine yönelik Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının yaptığı öneriler ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında talimatı doğrultusunda Büyükşehir statüsündeki illerde ve Zonguldak ilinin şehir giriş çıkışı sınırlamasının devam ettiği kararlaştırıldığı bildirildi.

 

 

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir