Sıcaklıklar Yükseliyor; Haftasonu Rekor Sıcaklık Olabilir

Bugünden itibaren Türkiye’nin batısında etkili olacak lodosla beraber sıcaklıklarında hızlı bir şekilde yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre İstanbul’da Cumartesi günü 28 derecenin görülmesi beklenirken günden güne sıcaklıkların artması öngörülüyor.

Türkiye’nin batısında etkili olacak sıcakların yanısıra yer yer Karadeniz Bölgesi ve Trakya’da yağış görülebilecek. Şiddetli lodostan dolayı hayat olumsuz etkilenebilecek. Bugünden itibaren yağışların kendini gösterdiği Trakya, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusundaki yağışlı hava yarın Türkiye’nin iç kesimine ilerleyecek ve Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi yağış alacak. Haftasonu Türkiye’nin iç bölgeleri yağış almaya devam ederken Ege Bölgesi’nin kıyı kesimleri, Marmara Bölgesi, Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde güneş kendini gösterecek. Cumartesiden itibaren etkili olan lodos özellikle Ege ve Marmara Bölgeleri’nde rekor artışa sebep olabilir.

En ucuz Maske

Meteoroloji’den Yarın için Lodos Uyarısı
Yarın (13.05.2016 Cuma) rüzgarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu bölgesinde özellikle gündüz saatlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı sebebiyle görüş mesafesi ve hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Başlama-Bitiş Zamanı 13.05.2016 Cuma / 09.00 – 21.00 TSİ arası

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir