SIFIR BİR FİLMİ GİŞE RAKAMI5 Haber

SON DAKİKA

SIFIR BİR FİLMİ GİŞE RAKAMI

Bu haber 15 Ocak 2020 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sıfır Bir filmi 10 Ocak’ta vizyona girdi. Başrolünü Savaş Satış, Onur Akbay ve Hakan Aydın’ın oynadığı Sıfır Bir beyaz perdenin en ses getiren yapımları arasında yerini aldı.

Film, Adana’daki suç dolu hayatlarını arkalarında bırakarak İzmir’e yerleşen Savaş, Azat ve Cihad’ın hikayesini konu alıyor. Üç arkadaş yaşamlarında yeni bir başlangıç yapmak için Adana’daki hayatlarını bırakıp İzmir’e yerleşir orada oto yıkamacı açarlar. Üç arkadaş ellerine silah almadan yaşamaya kararlıdırlar ta ki küçük kız Melek annesini bir otel odasında organları alınmış halde ölmek üzere bulana kadar. Taciz girişimine de uğrayan Melek kaçıp oto yıkamacıya Savaş ve arkadaşlarının yanına sığınınca olaylar başlar.

Box Office Türkiye’nin verilerine göre bu hafta vizyona girip de hafta sonuna damgayı vuran yapım Sıfır Bir oldu. İlk 3 günde 325 salonda 280.711 Seyirci tarafından izlendi. Film 3 gün için de büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Bu hafta en çok izlenen yapım ise 295.263 kişi ile rafadan Tayfa Göbeklitepe filmi oldu.