Sıfır Renault Clio Fiyatını Görenler İnanamadı! İkinci El Piyasası Bitiyor Mu?

Renault, Türkiye'nin en sevilen otomobillerinden biri olan Clio için büyük bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Renault Clio sıfır alındığında 25.000 TL'ye mal olacak.Renault Clio Tasarım ÖzellikleriTest sürüşünden edindiğimiz...

Yayınlanma:
Sıfır Renault Clio Fiyatını Görenler İnanamadı! İkinci El Piyasası Bitiyor Mu?

Renault, Türkiye'nin en sevilen otomobillerinden biri olan Clio için büyük bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Renault Clio sıfır alındığında 25.000 TL'ye mal olacak.

Renault Clio Tasarım Özellikleri

Test sürüşünden edindiğimiz izlenimler, Yeni Renault Clio'nun sınıfına özgü tüm tasarım özelliklerine sahip olduğunu gösteriyor. Kendi ana hatlarıyla iyi iş çıkardı. Her türlü şehir yoluna uyarlanabilecek bir tasarım kullanıyor. Yeni Clio, çağdaş ve enerjik bir tasarıma sahipken önceki neslin temel şekillerini koruyor. Yeni Renault Clio, modaya uygun tasarımını korurken bir yandan da kendine özgü tarzıyla öne çıkıyor. Clio, yeni CMF-B platformu sayesinde kendi pazarında güçlü iç mekan ve konfor sunuyor. Rüzgarlıklı ön çamurluklar, sürtünmeyi azaltır ve aerodinamik performansı artırır.

Ayrıca, yakıt tasarrufu sağlayan rüzgarlıklar, Yeni Clio'nun tasarım enerjisine ve sportif bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Aerodinamiğini ve atletik görünümünü iyileştirmek için Yeni Clio'nun gövdesi 48 milimetre alçaltıldı. Yeni Clio'nun mevcut tasarımı, aracın hem dışında hem de içinde kalite hissini güçlendiren köpekbalığı anteni, tam LED farlar ve yan camların etrafındaki krom vurgularla geliştirilmiştir. Birinci donanım seviyesinden itibaren full LED olarak sunulan C şeklindeki farlar sayesinde araç daha çekici görünüyor.

Türkiye Pazarına Daha Uygun Fiyatlarla Sunulacak

Renault'un Türkiye pazarındaki en popüler araçlarından biri olan Clio, önemli bir değişime uğramak üzere. Geçen yılın en popüler otomobil modellerinden biri olan Clio, otomobil maliyetlerinin arttığı bu dönemde tüketiciler tarafından olumlu karşılanıyor. Koşullar uygun olursa 250.000 TL'ye sıfır bir Renault Clio satın almak mümkün olacaktır. Günümüzde arabaların ne kadar pahalı olduğu düşünüldüğünde bu önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Günümüzde otomobil fiyatlarının yükselmesi, çalışan ücretlerinin artması ile birlikte gerçekleşiyor. Özellikle son yıllarda otomobil fiyatları absürt bir şekilde arttı ve hali hazırda en ucuz sıfır otomobilin fiyatı bile 400 bin TL'ye yaklaştı. Bu durum, özellikle orta ve alt gelir grupları için otomobil sahibi olmanın zorlaştığını gösteriyor. Renault, Türkiye pazarında Joy donanım sınıfında 360 bin TL'lik fiyatlarla satılan bir modele sahip. Ancak, Renault'un Asya pazarında daha boş modelleri daha uygun fiyatlarla satması, Türkiye pazarında da daha uygun fiyatlarla satılmasının mümkün olabileceği düşünülüyor. Bu nedenle, Renault'un Türkiye pazarına daha uygun fiyatlarla Clio modelini sunması bekleniyor. Bu durum, otomobil sahibi olmak isteyen orta ve alt gelir grupları için önemli bir fırsat olabilir.