Şırnak’taki Çatışmada Gaziantepli Piyade Uzman Çavuş Davut Kayalı Şehit Oldu

Şırnak’a bağlı Uludere İlçesinin sınır bölgesine sıfır noktada bulunan Andaç bölgesinde bugün güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş 25 yaşındaki Davut Kayalı’nın acı haberi, memleketi Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde yaşayan ailesine ulaştı. Acı haberi  yasa boğdu.

3.5 yıllık Uzman Çavuş Davut Kayalı’nın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından İslahiye ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Şahmaran Mahallesi’nde yaşayan babası Şehmus ve annesi Ayşe Kayalı’ya verildi. Kayalı çifti, acı haberle gözyaşı döktü. Türk bayraklarıyla donatılan şehidin baba evi, acı haberi duyan yakınlarının akınına uğradı. 4’ü kız 6 çocuklu ailenin en büyüğü ve bekar olan şehidin babası Şehmus Kayalı, terör örgütü PKK’ya lanet okuyarak kalan tek erkek çocuğu 10 yaşındaki Mehmet’i de asker yapacağıı söyledi. Şehmus Kayalı, “Kahrolsun PKK” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, sıcak gelişmelerden, Türkiye haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Gaziantep

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir