Skandal İddia: Belediye Başkanı Taşeron İşçisini Taciz Etti

Skandal haberin adresi yine İzmir’in Dikili İlçesi oldu. Alınan son bilgilere göre bir taşeron işçisi, Dikili Belediye Başkanının kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu iddia etti.

Edinilen son dakika bilgilerine göre Çandarlı Mahallesi’nde bulunan Dikili Belediyesi Kültürevi’ndeki kafeteryada kasiyer olarak çalışmakta lan 24 yaşındaki G.K. isimli kadın taşeron işçisi,  17 Temmuz 2017 akşamı çalıştığı sırada Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğu iddiasıyla Dikili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Başkan’dan Açıklama Geldi

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, taciz skandalının kumpas olduğunu söyledi. 25 Aralık 2017 Pazartesi günü avukatları aracılığıyla konu ile ilgili açıklama yapacağını söyleyen Belediye başkanı Mustafa Tosun, yaşanan skandal olayla ilgili, “Ancak ifade etmek isterim ki bu bir siyasi kumpastır, algı operasyonudur. Olayın gerçek yüzü yapılacak soruşturma sonucu ortaya çıkacağına inanıyorum.” sözlerini söyledi.

Öte yandan alınan son dakika bilgilerine göre Belediye Başkanı Tosun tarafından tacize uğradığını iddia eden G.K’nin bugün iş yerine geldiği öğrenildi.

Bir Taciz Skandalı Daha Yaşanmıştı

Çandarlı Mahallesi’ndeki Dikili Belediyesi Ek Hizmet Binasında görevli zabıta yardımcı personeli 32 yaşındaki D.C. 17 Temmuz’da Mustafa Tosun’un kendisini sözlü ve fiziki tacizde bulunduğu iddiasıyla 25 Ağustos 2017 günü jandarmaya şikayette bulunmuştu.

Dikili’de Yurtta Erkek Öğrencilere Tecavüz

Öte yandan geçtiğimiz gün Dikili’de bulunan özel bir yurtta çalışan görevli, yurttaki 7 erkek öğrenciye tecavüz etmişti. Yaşanan skandal olay ile ilgili detaylara gitmek için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir