Son Dakika Acı Haber: DEAŞ'tan Hain Saldırı!! Fırat Kalkanında 5 Asker Şehit , 9 Yaralı

Son dakika haberi Fırat Kalkanından geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre DEAŞ'ın saldırısı ile 9 askerin şehit olduğu ve 9 askerin de yaralandığı belirtildi. İşte detaylar.

Yayınlanma:
Son Dakika Acı Haber: DEAŞ'tan Hain Saldırı!! Fırat Kalkanında 5 Asker Şehit , 9 Yaralı

Son dakika acı haber Fırat Kalkanı Harekatından geldi.

Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde terör örgütü DEAŞ unsurları, Suriye'nin El Bab bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu alana saldırdı. Saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu bildirildi

Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos'ta başlatılan ve 150'nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye'nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra DEAŞ terör örgütü saldırı düzenledi.

Ayrıntıları bilinmeyen saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu öğrenildi. Saldırının ardından DEAŞ terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların ardından yaralı askerlerin gelişi nedeniyle Kilis ve Gaziantep'teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

TSK'dan Son Dakika Açıklaması

TSK: 13:40 sularında, El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ TÖ mensubu teröristlerce gerçekleştirilen Bombalı Araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

DHA