Son Dakika!! Ankara Merkezli 5 İlde ‘ByLock’ Kullanan 70 Polis Gözaltına Alındı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Ankara merkezli 5 ilde operasyonlar düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarla Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bağlantısı olduğu şüphesi ile 70 polis gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında, emniyetteki FETÖ yapılanmasına yönelik yürüttüğü operasyonlar devam ediyor. Bu kapsamında, Ankara merkezli 5 ilde operasyon başlatılarak, FETÖ üyesi olması şüphesi ile 70 polis hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimatıyla aralarında daha önce meslekten ihraç edilen polislerin de bulunduğu ve örgütün gizli haberleşme programı ‘Bylock’ kullandığı tespit edilen 70 polis hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılık tarafından verilen talimatla harekete geçen emniyet ekipleri, gözaltı kararı bulunan polisleri yakalamak üzere Ankara merkezli 5 ilde operasyon başlattı.

Adana’da FETÖ’cü Polislere Dava Açıldı

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 100’ü tutuklu 145 polis hakkında 15 ile 25 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar kapsamında, örgütün emniyet ayağı ile ilgili operasyonlar düzenledi. Gözaltına alınan 145 polisten 100’ü tutuklanırken, 45’i adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, 157 sayfadan oluşan iddianamesini hazırladı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir