Son Dakika Haberi: İdlib’te 5 şehit 5 yaralı


İdlib’te Türk askerlerine saldırı düzenlendi. Alınan ilk bilgilere göre 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nin yaptığı açıklamada;

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Saldırı sonrası bölgede tespit edilen hedeflerin, derhal ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildi.

Hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun.

İdlib’te şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.