Son dakika! İçişleri Bakanlığı KPSS 60 puan şartı ile 1545 personel alımı yapıyor

İçişleri Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında en az ön lisans mezunu 1545 personel alımı yapılacağı belirtildi. İşte ilgili alıma başvuru şartları ve başvuru şekli.

Yayınlanma:
Son dakika! İçişleri Bakanlığı KPSS 60 puan şartı ile 1545 personel alımı yapıyor

İçişleri Bakanlığından bir son dakika açıklaması geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan son dakika ilanında bin 545 personel alımı yapılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1 sayılı tabloda dağılımı gösterilen toplam 1545 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır"

Başvuru Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

# En az önlisans mezunu olmak,

# 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

# 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.

Başvuru Şekli

Müracaatlar; elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar; Bakanlığımızın (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan;

“T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 MAYIS 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

5haber.com  | Ankara