Son Dakika! İzmir’in Menderes İlçesinde Orman Yangını Çıktı

Son dakika haberi İzmir’den geldi. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı bulunan kırsal Deliömer Mahallesi yakınlarında bulunan bir alanda orman yangını çıktı.

Bölgedne alınan son dakika bilgilerine göre 50 hektarlık alanda etkili olduğu belirtilen yangını söndürmek için çalışmalar devam ediyor.

Bugün öğle saatlerinde, Menderes İlçesi ile eskiden belde olan Gümüldür arasında kalan kırsal Deliömer Mahallesi yakınlarında, belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. İzmir’e içme suyu sağlayan Tahtalı Barajı’nın da karşı tarafından bulunan bölgedeki yangını söndürmek için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Alevlere 50 arazöz, 300 orman işçisi, 3 helikopter ve 2 uçak ile müdahale edilmeye başlandı. Yaklaşık 50 hektarlık bozuk orman ve ormanlık alanda etkili olduğu belirtilen yangını söndürme çalışmaları havadan ve karadan sürüyor. Hava ekipleri yangını söndürmek için barajdaki sudan faydalanıyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak kiçin 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İzmir
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir