Son dakika: KKK 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları açıklandı | TIKLA-ÖĞREN

Son dakika açıklaması Milli Savunma Bakanlığından geldi. Yapılan son dakika açıklamasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuru sonuçlarına ilişkin duyuru yayımlandı.

MSB tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“1. 2017 Yılı Sözleşmeli Er Temin Faaliyeti kapsamında Seçim Aşaması Faaliyetleri (Kayıt Kabul Faaliyetleri, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT) ve Mülakat) 03 – 26 MAYIS 2017 tarihleri arasında MSB Personel Temin Daire Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.

2. Başvuruda bulunan adaylardan, aday numarası 100004 ile 122791 arasında olan adaylara çağrı yapılmıştır. Sınavlara çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Personel Temin Daire Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Adayların getirecekleri belgeler ve seçim aşaması ile ilgili diğer hususlar aşağıda yer alan Başvuru Kılavuzunda açıklanmıştır. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen hususlara ilave olarak, “Sınav Giriş Belgesi’nin yazıcı çıktısı ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (3 adet)” sınava gelirken getirecekler, dosyaya koymayacaklardır.

4. Adayların kayıt kabul aşamasında teslim ettiği belgeler iade edilmeyecektir. Söz konusu belgeler saklama süresi sonunda imha edilecektir. Bu nedenle adayların nüfus cüzdanı (kimlik), diploma, terhis belgesi, sertifika, ehliyet vb. belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir. Aslını getirmeden, sadece belgenin fotokopisini veya belgegeçer suretini getiren adaylar, belgelerini başvuru kılavuzu esaslarına göre tamamlayıncaya kadar sınava kabul edilmeyeceklerdir.”

Başvuru sonucunuzu öğretmen için lütfen tıklayın

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir