Son Depremler: Türkiye’de Bugün 4 Deprem Oldu

Türkiye’de bugün itibariyle art arda gelen 4 deprem haberi ülke genelinde korku ve paniğe yol açtı.

İlk deprem Manisa’da meydana geldi. 5.49’da meydana gelen depremin büyüklüğü 4.1 olarak ölçüldü.

İkinci deprem ise yine Manisa Akhisar’da meydana geldi. İlk depremden iki dakika sonra meydana gelen depremin büyüklüğünde 4.2 olarak belirlendi.

Üçüncü deprem ise Yunanistan’ın Girit Adası açıklarında meydana geldi. Bu depremin büyüklüğü ise 4.5 olarak ölçüldü.

Dördüncü deprem ise Kocaeli Kandıra açıklarında meydana geldi. Bu depremin büyüklüğü ise 5 olarak açıklandı.

Manisa’da Art Arda İki Deprem

Manisa’nın Akhisar İlçesinde bugün sabah saat 5.49’da 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gerçekleşen depremin üzerinden henüz iki dakika geçmişken bir artçı deprem daha meydana geldi. Bu depremin büyüklüğü ise 4.2 olarak belirlendi. Bölgede herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken, kısa süreli panik yaşayan bölge halkı, olası artçı sarsıntı tehlikesi nedeniyle tedirgin bir şekilde yaşamını sürdürüyor.

Girit Açıklarında Deprem

Bugün sabah saatlerinde Yunanistan’a bağlı Girit Adası açıklarında revizesi daha yüksek bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu depremin büyüklüğü 4.5 olarak açıklandı. Saat 08.32’de meydana gelen deprem, yerin 15 kilometre altında gerçekleşti ve Türkiye’den hissedilmedi.

Karadeniz’de Deprem

Bugün saat 11.18′ de Kandıra açıklarında 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kocaeli’nin Kocaeli, Kandıra ve İstanbul’da hissedilen depremin şiddetini AFAD 4.8 olarak açıkladı. Kandıra İlçesi açıklarında meydana gelen deprem ise bölgede büyük panik yarattı.

5haber.com  | DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir