Sonunda Olan Oldu! Faiz İşlemeden Tam Tamına 150 Bin TL Fırsatı Sunuluyor!

Köyünde yaşamak isteyen vatandaşlar, Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası'na ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. İşte haberin ayrıntıları:

Yayınlanma:
Sonunda Olan Oldu! Faiz İşlemeden Tam Tamına 150 Bin TL Fırsatı Sunuluyor!

Şehir yaşamının bir sonucu olarak insanların yaşamları stresli ve kafa karıştırıcı hale gelmektedir. Bu çıkmazdan kurtulmak isteyen kişiye Ziraat Bankası'ndan Dev Hizmet tarafından 150.000 TL'ye varan kredi sağlanacak.

Ziraat Bankası, şehirlerde yaşamaktan sıkılan ve memleketine dönmek isteyenler için faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. İlk yıl masrafsız, 7 yıl vadeli ve net bir şekilde faizsiz olarak karşımıza çıkıyor. Hükümet artık kırsal alanlarda iş kuran insanlara yeni türde yardımlar sunuyor. Devlet ayrıca 150.000 Türk Lirasına kadar olan krediler için 84 ay vade imkanı sağlamaktadır. Proje başvurusu olarak yürütülen projeler için başvuran adayların yıl başlamadan başvurularını başlatmaları gerekmektedir.

Standartların Altına Düşülmeyecek

81 ilde gerçekleştirilecek bu uygulamanın tarım ve hayvancılığa yeni bir soluk getirmesi temenni ediliyor. Ek olarak, özellikle hayvan beslemeyi seven vatandaşlar için çeşitli sınırlamalar vardır. Buna göre, bir vatandaş hayvancılıkla uğraşıyor ve kredi arıyorsa 100 hayvana sahip olması gerekiyor; 84 ay sonunda bu sayı 100'ün altında ise hayvan sahibi olmaması gerekir. Bu hedefe ulaşmak için 150.000 TL destek sağlamayı planlıyoruz. Hayvanların ırklarının çeşitliliği ve tekdüzeliğin olmaması da bir başka çekici yönüdür.

Kredi İçin Ek Şartlar Mevcut

Kredi başvurusu için diğer şartlar da listelendi. Bu nedenle başvuru sahiplerinin 18 yaşından küçük olmaması gerekmektedir. Aranan bir diğer özellik de proje öncesi veya proje başlangıcında hayvancılıkla uğraşmaktır. Kredimin amacı belirli bir iş projesi geliştirmek, bu nedenle krediyi aldıktan sonra krediyi iş kurmak için değil, mevcut bir proje için almam gerekiyor. Vatandaşın iş yeri ile ikametgahının aynı yerde olması zorunludur. Kırsal alanda şirket kurmak ve kentsel alanda yaşamak kredi kapsamında değildir. Birinci derece yakınları ile satış işlemlerinin varlığı borçlanmaya engeldir. Bu gibi durumlarda kredi durdurulabilir. Kredi ile satın alınan hayvanlar şirket dışında kullanılmamalıdır. Satış durumunda kredi iptal edilecek ve proje başvuru hakkı kaybedilecektir.