Şubat 2017 Atama Döneminde Sınıf Öğretmenlerine Yeterli Kadro Açılacak Mı?

Türkiye’nin yıllardır en büyük sorunu haline gelen öğretmen atamaları tartışmaları devam ediyor. Binlerce öğretmen adayı, atanamadığı için daha düşük ücretlerle, meslekleri ile ilgisi olmayan işlerde çalışıyor.

Türkiye genelinde yüz binlerce öğretmen adayı, geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Şubat 2017 döneminde öğretmen ataması yapılacağı müjdesi sonrasında, sabırsızlıkla MEB’den konu ile ilgili yapılacak ilanı beklemeye başladı.

Binlerce Sınıf Öğretmeni Atama Bekliyor

Atama bekleyen öğretmen kategorisinde en fazla çoğunluğa sahip olan branşlardan biri sınıf öğretmenleri olarak ön plana çıkıyor. Üniversitelere giriş sınavları sonrası tercih dönemlerinde rehber öğretmenler tarafından, bitirirsen boşta kalmazsın, atması en rahat bölüm olarak nitelendirilen sınıf öğretmenliği bölümünde binlerce öğretmen atama bekliyor.

2016 yılı KPSS maratonunun tamamlanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığına çevrildi. Binlerce sınıf öğretmeni ile diğer branş öğretmenleri, Şubat 2017 atama döneminde, alınacak olan öğretmenlerin sayısının fazla olmasını istiyor.

Öğretmen Atamasında Sayı Kaç Olacak?

Konu ile ilgili gündemde çelişkili açıklamalar bulunuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ öğretmen atamaları ile ilgili yaptığı geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, ”İnşallah Şubat ayında 60 bin öğretmen atamamızı gerçekleştireceğiz” sözlerini söylemişti. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı ise Şubat dönemi atamasında 30 bin öğretmen alımı yapılacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı.

Sınıf Öğretmenliği KPSS ve Mülakat Taban Puanları

Geçtiğimiz dönem yapılan sözleşmeli öğretmen alımında sınıf öğretmenleri KPSS taban puanı 84, sözlü sınav puanı ise 74.44894 olarak açıklandı

Yüz binlerce öğretmen adayı ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan 2017 Şubat atama dönemi kılavuzunu bekliyor.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

“Şubat 2017 Atama Döneminde Sınıf Öğretmenlerine Yeterli Kadro Açılacak Mı?” üzerine 3 yorum

  1. Haberi yapan zati insan.sadece sinifcilar mi bekliyor.o nasıl bi başlık.yapmayin ya böyle algı olusturmayin doğru duzgun atama hBeri yapın.sanki ülkede sadece sınıf öğretmenlerinden ibaret!!!!

    1. Yorumunuzda son derece haklısınız lakin, tüm öğretmenler adına haber yapmıştık zaten ilgili haber https://www.5haber.com/2017-subat-donemi-ogretmen-atamasi-icin-binlerce-aday-sabirsiz-24802.html adresindedir. Genelin yanı sıra öğretmen branşlarını sınıflandırarak her gün bir branş hakkında haber yapıp bu konuya daha fazla dikkat çekilmesini amaçlıyoruz. Sadece bir branşa ağırlık verilsin gibi bir amacımız yoktur.

  2. Gerçekten doğru mu şubat ataması olacağı 🙁 meb den resmi açıklama var mı her site başka bişey söylüyo bizim de kafalarımız allak bullak oldu artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir