Suriye Hükumeti Doğu Halep’te Kontrolü Ele Aldı-Askeri Eylemler Sona Erdi

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin, Suriye hükumetinin doğu Halep’te kontrolü ele aldığını bildirdi.

Çurkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son birkaç saat içerisinde aldığımız bilgilere göre, Doğu Halep’te askeri eylemler sona erdi” ifadelerini kullandı.

Rus haber ajansı Ria Novosti Halep’teki askeri operasyonlar merkezindeki kaynaklarına dayanarak yaptığı haberde, son terörist grubunun şehirden çıkmaya başlamadığını bildirdi.

Yapılan açıklamalarda, onların şehirden çıkmasına yönelik ön anlaşmalara varıldığı fakat bir saat içerisinde koridoru kurmanın ve ulaşımı sağlamanın imkansız olduğu belirtildi.

En ucuz Maske

Çavuşoğlu ve Labrov Telefon Görüşmesi Yaptı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir telefon görüşmesi yaprak Halep’teki durumu ele aldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Mevlüt Çavuşoğlu 13 Aralık’ta Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Halep’teki durum başta olmak üzere Suriye’deki aktüel olaylar masaya yatırıldı. Bu sebepten dolayı Bakan Çavuşoğlu şehirden sivil halkın çıkartılmasının önemine dikkat çekti” ifadelerine yer verildi.

İtar Tass haber ajansı da diplomatik kaynaklara dayanarak yaptığı haberde, bakanların Suriye’deki durumu ve insani koridorun açılmasını görüştüklerini belirtti.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir